Matoshi kërkon të shpallet zi kombëtare: Shoqnisht të dështuem, shkretana bre

Aktuale

Matoshi kërkon të shpallet zi kombëtare: Shoqnisht të dështuem, shkretana bre

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 08:28
Opinionisti Halil Matoshi

Opinionisti Halil Matoshi ka reaguar për rastin e vrasjes së gruas shtatzënë në QKUK, duke kërkuar që dita e sotme të shpallët “zi kombëtare”

Ai ka thënë se vrasja e gruas në QKUK na bën fajtorë kolektivisht si shoqëri.

Matoshi ka kërkuar që të shpallet ditë zie.

Reagimi i Matoshit: 

Zi kombëtare!

Presidentja Osmani të shpallë ditën e nesërme Zi kombëtare!

Na, burrat duhet nesër me majtë kryet ultë, kemi ra tek pluhuni!?

Krimi asht individual dhe i dënueshëm në këtë bazë, por në rastin e vrasjës mizore të nji grueje, që po krijonte nji jetë të re, jemi fajtorë kolektivisht si shoqni, në segmentin e dhunës ndaj grave.

Shoqnisht të dështuem, shkretana bre

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat