​Haxhiu: Pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve

Aktuale

​Haxhiu: Pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:09
Komisioni për Shëndetësi

Dorëheqje morale të drejtorit të Klinikës së Gjinekologjisë ka kërkuar edhe Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili tha se pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve.

Ai tha se po të kishte ministër të shëndetësisë do të kërkonte dorëheqjen e tij.

Këto komente Haxhiu i bëri në Komisionin për Shëndetësi ku po mbahet diskutimin mbi projektligjin për buxhetin e vitit 2023 dhe ndarjet buxhetore për dikasterin e shëndetësisë.

Të pranishëm janë ushtruesit e detyrës së ministrisë se Shëndetësisë dhe ShSKUK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat