“Jam në zyrë, oj ti çikë. I kam edhe 500 raste tjera”, reagimi i prokurorit të rastit për vetëvrasjen e Halilit

Aktuale

“Jam në zyrë, oj ti çikë. I kam edhe 500 raste tjera”, reagimi i prokurorit të rastit për vetëvrasjen e Halilit

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 15:10
E ndjera Hamide Magashi dhe ish-burri i saj, Sokol Halili

“Jam në zyrë, oj çikë. I kam edhe 500 raste tjera”, kështu ka thënë Prokurori i rastit të vrasjes së gruas në QKUK, Ilaz Beqiri, kur është pyetur për vetvrasjen e Sokol Halilit, të cilën minuta më parë e konfirmoi ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Kjo lë të kuptohet se Beqiri ska asnjë informacion për rastin e Sokol Halilit.

“S’e di valla. Pse a kanë dalë me ndonjë komunikatë a? O jo s’e di, s’e di jo, nuk e kam këtë informatë. A tash po më tregon mue a pe di a s’pe di.” – tha Beqiri i nervozuar pas pyetjes së gazetares se pse ai nuk ka informacione për këtë çështje.

“Po unë jam prokuror i rastit, por jam në zyrë, oj ti çikë, veç sa dola prej gjykimit, unë s’e kam veç këtë rast, kam edhe 500 raste të tjera.” – tha ai.

Ministri Sveçla ka thënë se përkundër tentativës së zyrtarëve policorë që të negociojë me dorasin për dorëzim ai e ka vrarë veten.

“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten“, ka shkruar ministri në Facebook.

Mbrëmjen e së mërkurës në oborrin e Gjinekologjisë, Sokol Halilit me armë zjarri ia mori jetën bashkëshortes, Hamide Magashit dhe foshnjës që pritej të vinte në jetë.

Sot i është dhënë edhe lamtumira e fundit Hamide Magashit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat