Prokurori Jashari: Sokol Halili bëri vetëvrasje në shtëpinë e tij, kishte shenja jete

Aktuale

Prokurori Jashari: Sokol Halili bëri vetëvrasje në shtëpinë e tij, kishte shenja jete

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 15:14
Sokol Halili

Sokol Halili i dyshuari kryesor për vrasjen e Hamide Magashit para Klinikës së Gjinekologjisë, ka bërë sot vetëvrasje në shtëpinë e tij.

Ai e kreu aktin e vrasjes, pasi Policia lokalizoi vendin dhe i bëri kërkesë për dorëzim.

I njëjti nuk ka pranuar të dorëzohet dhe ka bërë vetëvrasje në prezencë të Policisë.

Lidhur me rastin, ka folur prokurori i rastit, Shukri Jashari.

Ai ka thënë se Halili deri në emergjencë ka pasur shenja jete.

“Sokol Halili është vrarë në shtëpinë e tij. Mjeku në Emergjencë e ka konstatua vdekjen e tij. Ai direkt është dërguar për në Emergjencë pasi që kishte shenja jete, duke e dërguar atje ka vdekur”, ka thënë Jashari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat