Deputetja Duda Balje reagon për letrën që la Sokol Halili: Manipulimi nuk vdes kurrë

Aktuale

Deputetja Duda Balje reagon për letrën që la Sokol Halili: Manipulimi nuk vdes kurrë

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 19:30
Duda Balje

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas publikimit të letrës së Sokol Halilit, para se të kryejë vetëvrasje.

Balje përmes një shkrimi në Facebook thotë se letra e tij nuk mund ta justifikojë vrasjen e dyfisht që e bëri.

"Dhe tani letra, e njeriut qe vrau veten, se e dinte se ishte fajtor, justifikon vrasjen e dyfishte qe beri? Manipulimi nuk vdes kurrë“.

Në fillim të letrës, Sokol Halili ka treguar se e ka vrarë me vetëdije Hamide Magashin.

Ai tutje ka shkruar se dëshiron të tregojë se çfarë ka qenë raporti i tij me Hamide Magashin dhe ka përmendur një plan që thotë se e kishte bërë ajo bashkë me motrat e veta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat