Blerim Latifi ka disa fjalë për lojën e djeshme – publikon edhe një fotografi!

Aktuale

Blerim Latifi ka disa fjalë për lojën e djeshme – publikon edhe një fotografi!

Nga: M.H. Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 20:35
Blerim Latifi

Profesori Blerim Latifi, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar në lidhje me ndeshjen e fundit mes Zvicrës dhe Serbisë.

Ai komentoi kacaftyjen që ka pasur Xhaka me lojëtarët serbë, përcjell “Bota sot”.

Latifi bashkangjitur me reagimin ka një fotografi duke thënë që e gjith kjo tregon e marrëdhënies tonë historike me serbët: dëshirën e tyre të papërmbajtur për të na shtypur e ngulfatur dhe përpjekjen tonë për t'u rezistuar, për të mos u gjunjëzuar para poshtërimit të tyre.

Postimi i plotë

Përtej kapjes së një situate të tensionuar sportive, kjo fotografi shpreh gjithë thelbin e marrëdhënies tonë historike me serbët: dëshirën e tyre të papërmbajtur për të na shtypur e ngulfatur dhe përpjekjen tonë për t'u rezistuar, për të mos u gjunjëzuar para poshtërimit të tyre. I gjithë agresiviteti dhe racizmi i sotëm serb ndaj nesh, e ka një shkak fundamental: dështimin e projekteve tyre për ngulfatjen e shqiptarëve.

Image
Pamje nga loja e djeshme
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat