Kurti me dy ministra shkon në Gjakovë

Aktuale

Kurti me dy ministra shkon në Gjakovë

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:47
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës.

Lajmi u bë i ditur me anë  të një komunikate për media nga Zyra e Kryeministrit.

Prezantimi i buxhetit për këtë komunë do të bëhet te shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, në ora 15:00.

“Ftojmë të gjithë qytetarët e Komunës së Gjakovës të marrin pjesë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat