Vuçiq kalon natën me ministrin e Mbrojtjes: Nuk ka dorëzim

Aktuale

Vuçiq kalon natën me ministrin e Mbrojtjes: Nuk ka dorëzim

Nga: N.E. Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 09:56
Aleksander Vuciq

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës dhe rritjes së pjesëtarëve policor në pjesën e veriut, ka thënë se nuk ka dorëzim.

Vuçiq kishte kaluar natën dhe mëngjesin tashmë me ministrin e tij të Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Milan Mojsiloviq, duke postuar edhe fotografi në Instagram dhe duke shkruar “nuk ka dorëzim”.

Kujtojmë, se mbrëmë shefi i të ashtuquajtures Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se Serbia “do të shqyrtojë dërgimin e 1.000 forcave të saj të sigurisë” në Kosovë.

Petkoviq i bëri komentet pak orë pasi Policia e Kosovës njoftoi se ka rritur praninë e saj në veri të Kosovës, pjesë e banuar me shumicë serbe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat