Krerët e shtetit mblidhen në Qeveri për të diskutuar për Projektligjin për Liritë Fetare, i pranishëm edhe ambasadori Hovenier

Aktuale

Krerët e shtetit mblidhen në Qeveri për të diskutuar për Projektligjin për Liritë Fetare, i pranishëm edhe ambasadori Hovenier

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 10:08
Krerët e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, po marrin pjesë në dëgjimin publik për Projektligjin për Liritë Fetare.

Aty ishte paralajmëruar të jetë edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani, por e njëjta nuk është parë të jetë prezente.

Aktiviteti në të cilin po pjesë krerët e shtetit po mbahet ndërtesën e qeverisë dhe aty po merr pjesë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier.

Prezentë në këtë takim janë edhe përfaqësues të grupeve fetare në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat