Kurti me dy ministra del në terren për të parë situatën me vërshime

Aktuale

Kurti me dy ministra del në terren për të parë situatën me vërshime

Më: 20 janar 2023 Në ora: 08:58
Kryeministri Kurti

Kryeministri Kurti së bashku me dy ministra ka shkuar në Istog, duke parë nga afër dëmet që kanë shkaktuar vërshimet.

Kurti së bashku me ministrin e Mbrojtjes, Armend Meha dhe minstrin e Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka vizituar fshatin Drejë, njëra nga fshatrat më të prekura në Istog.

Rreth tetë fshatra të Istogut janë prekur nga vërshimet ka njoftuar kryetari i kësaj komune, Ilir Ferati.

Qeveria u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve në zonat e rrezikuara të bëjnë kujdes me lëvizjet e tyre në orët në vijim, të shmangin kalimet në rrugët me prezencë uji, të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

Gjithashtu bëhet e ditur se qytetarët mund ta bëjnë informimin në Qendrën Operative Emergjente, përmes numrit unik (të integruar) emergjent – 112.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat