“Si pulë pa krye” – Pozhari: Kjo tregon se LDK-së i ka humb udha në oborr

Aktuale

“Si pulë pa krye” – Pozhari: Kjo tregon se LDK-së i ka humb udha në oborr

Nga: A.SH Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 16:31
Xhevdet Pozhari

Analisti Xhevedet Pozhari, ka thënë se LDK-ja në deklarimet e saj të fundit, po bie në kundërshtim me veten.

Ai thënë se LDK-së i ka humbë rruga në oborr dhe nuk po e di më se çka po do.

Shkrimi në Facebook:

LDK, dje: Kryeministri duhet të jetë në koordinim të plotë me aleatët tanë, veçanërisht SHBA. Të zbatojë marrëveshjet e mëhershme...

Ambasada e SHBA, sot: SHBA e mirëpret vendimin e Kosovës që të pranojë në parim propozimin e Bashkimit Evropian dhe do të ofrojë mbështetje të plotë për dialogun e lehtësuar nga BE-ja

LDK, sot: Kosovës nuk i duhet një marrëveshje që nuk e ka njohjen, çdo devijim është përgjegjësi e pariparueshme e Qeverisë

Pra, këta as që ja kanë haberin se çka duan. Një herë: Dëgjoje Amerikën pa kushte. Plus presion për themelimin e Asociacionit.

Kur Amerika është e kënaqur me qasjen e Qeverisë, këta shpikin terma koti për përmbajtjen e marrëveshjes! Siç është ky për "mungesën e njohjes" në rrethana kur Kryeministri tha se asnjë lloj Asociacioni nuk vjen në shprehje pa ndodh njohja fillimisht.

Kjo tregon se LDK-së fort i ka humb udha në oborr! As vet nuk është t'u e dit se çka po don. Si pulë pa kry!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat