Zëdhënësi i LVV-së: 151 vende pune për më pak se 24 orë, si rezultat i “Superpunës”

Aktuale

Zëdhënësi i LVV-së: 151 vende pune për më pak se 24 orë, si rezultat i “Superpunës”

Nga: N. Sh. Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 20:09
Arlind Manxhuka

Qeveria ka lansuar platformën “Superpuna”.

Përmes kësaj platforme parashihet subvencionimi i pagës në shumë deri në 264 euro nga Qeveria, për gjashtë muajt e parë të punësimit të të rinjve.

Sipas zëdhënësit të Vetëvendosjes, Arlind Manxhuka, si rezultat i kësaj platforme janë hapur 151 vende të reja pune në më pak se 24 orë.

“Për më pak se 24 orë 151 vende pune si rezultat i platformës Superpuna”, ka shkruar Manxhuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat