Mustafa: Lufta në Ukrainë, fitorja e madhe që po ndryshon botën!

Aktuale

Mustafa: Lufta në Ukrainë, fitorja e madhe që po ndryshon botën!

Më: 22 mars 2023 Në ora: 09:39
Rrustem Mustafa

Ish-komandati i UÇK-ës, Rrustem Mustafa ka deklaruar sot se lufta në Ukrainë është fitorja e madhe që po e ndryshon botën.

Ai ka potencuar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka marrë me vete botën e qytetëruar, udhëhequr nga ShBA-NATO dhe ka fituar mbi bllokun e së keqes së udhëhequr nga Rusia me Serbinë.

Lufta në Ukrainë, fitorja e madhe që po ndryshon Botën!

Kosova kishte fuqi të vogël UÇK-në, por mori me vete gjithë botën e qytetëruar që po udhëhiqej nga SHBA-NATO dhe fitoj mbi bllokun e së keqës që udhëhiqej nga Rusia me Sërbinë.

Tani koha e grushtit të fundit Bllokut të ushëhequr nga Rusia dhe ka ndikimë jo vetem mbi Serbinë por edhe në vende tjera. Qytetërimit botëror i pirë nga SHBA duhet të bashkohet në fitoren mbi të keqen që rrezikon Botën dhe të mirat në përgjithsi”, ka shkruar ndër të tjera ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa në Facebook

Ai ka shtuar “fitore në Ukrainë për gjithë Boten!”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat