Animalistja shqiptare: Thonë që mishi i njeriut shijon më shumë

Aktuale

Animalistja shqiptare: Thonë që mishi i njeriut shijon më shumë

Më: 24 mars 2023 Në ora: 08:08
Animalistja shqiptare Jonida Çobani

Animalistja shqiptare Jonida Çobani njihet për deklratat e bujshme dhe kontraverse në daljet televizive që bën. Së fundmi animalistja ka deklaruar se mishi i njeriut ka shumë shije nëse konsumohet.

Sipas saj kanibalët shijojnë më mirë se njerëzit dhe se kjo është diferenca mes kanibalëve dhe mishngrënësve.

“Nuk e absorboj dot mendimin se si mundemi ne të ushqehemi mbi dhimbjen, vuajtjen e një shpirti tjetër. Si mund të marrësh ti shpirtin e dikujt tjetër, kur shpirti yt është aq i vyer për ty.

Për mua, kjo është një formë kanibalizmi, nuk kemi respekt për jetën. Nuk ka shumë diferenca, e vetmja diferencë kanë më shumë shije se ne, dinë të hanë më shumë se ne. Në kuptimin që, thonë që njeriu shijon më shumë. Kjo është diferenca mes kanibalëve dhe mishngrënësve”, tha Jonida Çobani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat