Stoltenberg flet me Borrellin për Kosovën, këto janë fjalët e tij

Aktuale

Stoltenberg flet me Borrellin për Kosovën, këto janë fjalët e tij

Më: 28 maj 2023 Në ora: 13:48
Jens Stoltenberg

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë të ditur se ka biseduar me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrelin për situatën e krijuar në Kosovë.

Stoltenberg, thotë se Prishtina duhet të de-përshkallëzojë dhe të mos ndërmarrë siç tha ai hapa të njëanshëm destabilizues.

“Fola me Josep Borrellin për Kosovën. Prishtina dhe Beogradi duhet të angazhohen në dialogun e udhëhequr nga BE tani, si e vetmja rrugë drejt paqes dhe normalizimit.

Prishtina duhet të de-përshkallëzojë dhe të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm destabilizues”, shkroi Stoltenberg.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat