Shala: Miqësia me ShBA është produkt i UÇK-së, kushdo që e cenon shkel mbi gjakun e dëshmorëve

Aktuale

Shala: Miqësia me ShBA është produkt i UÇK-së, kushdo që e cenon shkel mbi gjakun e dëshmorëve

Më: 30 maj 2023 Në ora: 19:18
Ferat Shala

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit të Ambasadorit të SHBA-së, Jeffrey Hovenier.

Duke thënë se miqësia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është produkt i mundit e sakrificës të shumë brezave.

Sipas deputetit të PDK-së, kushdo që e cënon këtë miqësi të shenjtë, sipas tij shkel mbi këtë mund e gjak, dhe “tradhëton amanetin e të gjithë dëshmorëve të rënë për lirinë e Kosovës”.

Miqësia me SHBA është produkt i djersës, mundit e sakrificës të shumë brezave, i gjakut të UÇK-së. Kushdo që e cënon këtë miqësi të shenjtë, shkel mbi këtë mund e gjak, dhe tradhëton amanetin e të gjithë dëshmorëve të rënë për lirinë e Kosovës”, ka shkruar Shala.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat