I doli në mbrojtje Lajçakut, Pozhari reagon ndaj Escobarit – ka një kërkesë për të

Aktuale

I doli në mbrojtje Lajçakut, Pozhari reagon ndaj Escobarit – ka një kërkesë për të

Nga: A.M. Më: 21 shtator 2023 Në ora: 17:43
Analisti Xhevdet Pozhari

Analisti Xhevdet Pozhari ka reaguar ndaj deklaratës së Gabriel Escobar dhe kërkesës së tij për “ndalimin e sulmeve” ndaj Lajçakut.

Aitha se Escobar duhet ta dijë që ka gazetarë që ja kanë përcjellë deklarimet e Lajçakut gjithandej, veçanërisht në mediat serbe.

“Në vend se të kërkosh censurë që është e kundërta e demokracisë, kërko nga Lajçaku që të kamoflohet më mirë në të ardhmen se e dimë që lezetavet fort kur flet serbisht. Njëjtë si Grenelli dikur”, deklaroi Pozhari në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Escobar paska kërkuar nga Presidentja dhe Kryeministri që të ndalen sulmet- siç i paska klasifikuar ai -  ndaj Lajcakut në rrjetet sociale.

Z. Escobar duhet ta dijë se në këtë vend ka gazetarë që ja kanë përcjellë deklarimet e Lajçakut gjithandej, veçanërisht në mediat serbe. Ka plot që heshtin shkaku i kësaj censure që vjen nga ambasadat. Disa kryesisht shkaku se marrin fonde nga projektet e BE-së.

Por, ka disa "budallenj" që kur është në pyetje interesi i këtij shteti, nuk ja pyesin letrat askujt. Ja çjerrim maskën secilit.

Në vend se të kërkosh censurë që është e kundërta e demokracisë, kërko nga Lajçaku që të kamoflohet më mirë në të ardhmen se e dimë që lezetavet fort kur flet serbisht. Njëjtë si Grenelli dikur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat