Vrasja e gruas në Prishtinë, reagon Tahiri: Këmbana e fundit për të vepruar si shoqëri e si shtet

Aktuale

Vrasja e gruas në Prishtinë, reagon Tahiri: Këmbana e fundit për të vepruar si shoqëri e si shtet

Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 21:40
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se shteti e shoqëria, familja e individi, duhet të gjejnë mënyrat e duhura për t’i mposhtur dukuritë kriminale.

Tahiri ka thënë se vrasja e një gruaje, nënës së fëmijëve, duhet të jetë këmbana e fundit e alarmit.

“Vrasja monstruoze e një gruaje, nënës së fëmijëve, duhet të jetë këmbana e fundit e alarmit që të veprojmë fuqishëm për t’ua ndalur turrin kriminelëve dhe abuzuesve që priren të na cënojnë lirinë”, ka thënë Tahiri.

Tahiri ka shtuar se është koha për ballafaqim të vërtetë.

“Është koha e fundit që shteti, shoqëria, familjet dhe individi, ta gjejnë forcën dhe mënyrat e duhura që t’i mposhtin këto dukuri në rrënjë, në momentin e parë që ngrenë kry. Si shoqëri kemi arritur t’i bëjmë ballë një armiku me mendësi e veprime dehumanizuese, duke mbrojtur familjen e shoqërinë. Është koha për ballafaqim të vërtetë”, është shprehur Tahiri.

Një ditë pas vrasjes, vëllai i Liridonës: Naimi ish shku në ‘Swiss’ me hangër e me pi, s’donta ta shihte trupin e saj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat