​Vdekja e zyrtarit policor Rexhep Sejdiu, ministri Sveçla ngushëllon familjen dhe kolegët e tij

Aktuale

​Vdekja e zyrtarit policor Rexhep Sejdiu, ministri Sveçla ngushëllon familjen dhe kolegët e tij

Më: 10 dhjetor 2023 Në ora: 18:55
Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka shprehur ngushëllime me rastin e ndarjes nga jeta sot të zyrtarit policor Rexhep Sejdiu gjatë kohës sa ishte në detyrë në Stacionin e Njësisë së Ndërhyrjes së Shpejtë të Kufirit në Jarinje.

Sveçla në një postim në Facebook ka thënë se Rexhep Sejdiu do të kujtohet si pjesëtar i palodhur i Njësisë së Ndërhyrjes së Shpejtë të kufirit, në luftën kundër çdo kriminaliteti veçanërisht viteve të fundit në veri.

“Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së tij, nënës, bashkëshortes e fëmijëve të tij. Të gjithë kolegëve e Policisë së Kosovës për humbjen e pjesëtarit të tyre”, ka shkruar Sveçla.

Postimi i plotë:

Me pikëllim të thellë kam pranuar lajmin e ndarjes nga jeta të zyrtarit policor Rexhep Sejdiu gjatë kohës që ishte në detyrë në Stacionin e Njësisë së Ndërhyrjes së Shpejtë të Kufirit në Jarinje.

Rexhep Sejdiun do ta kujtojmë si zyrtar të përkushtuar e të palodhur, të angazhuar në luftë kundër çdo kriminaliteti veçanërisht viteve të fundit në veriun e vendit tonë si pjesëtar i Njësisë së Ndërhyrjes së Shpejtë të kufirit. Bashkë me kolegët e tij, Rexhepi para një viti i rezistoi me qëndrueshmëri bllokimit 19 ditor në Jarinje pasi kishin arrestuar ish-zyrtarin policor Dejan Pantiq.

Zyrtari policor Rexhep Sejdiu do të mbetet përherë në mendjet e të gjithë neve që kishim fatin ta takonim gjithnjë në nivel të detyrës e kolegëve që punuan e shërbyen çdo ditë bashkë me të.

Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së tij, nënës, bashkëshortes e fëmijëve të tij. Të gjithë kolegëve e Policisë së Kosovës për humbjen e pjesëtarit të tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat