Masat dhe deklaratat qesharake të Qeverisë Kurti / Krasniqi e LDK-së: Masat i ka vendosur BE-ja

Aktuale

Masat dhe deklaratat qesharake të Qeverisë Kurti / Krasniqi e LDK-së: Masat i ka vendosur BE-ja

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 22:48
Rrezarta Krasniqi

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi ka komentuar masat dhe deklaratat qesharake të Qeverisë Kurti.

Sipas saj, masat janë të vendosura nga BE-ja.

“Unë nuk jom e kënaqur me këto masa që i janë vendosur Kosovës.

Jo nuk jam e kënaqur sepse Kosovës i janë ndaluar 295 milionë euro, nuk jam e kënaqur sepse ka pasur projekte që i kanë prekur të rinjë e të reja, janë ndaluar 1 milion euro program për të rinjë e të reja, i janë ndaluar 92 milionë euro rrjeti i ujësjellsit dhe kanalizimit të Prishtinës, nuk jom aspak e kënaqur nëse mendoni se na si opozitë jemi ndaj masave të BE-së”, tha ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat