“Një fëmijë, i cili se ka të drejtën me njoftë babën e tij” – Korenica: Këtu është problemi

Aktuale

“Një fëmijë, i cili se ka të drejtën me njoftë babën e tij” – Korenica: Këtu është problemi

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 00:27
Visar Korenica

Deputeti i VV-së, Visar Korenica ka komentuar edhe ligjin për riprodhim.

Sipas tij, ligji për riprodhim nuk i mundëson një fëmije ta njohë babin e tij.

“Defekti është lindja e një fëmiu pa babë, iu pamundësohet njohja e babit të fëmijës, udhëzimi administrativ e shpjegon qartë se fertilizimi i lejohet qifteve më e bërë në spitalet publike dhe për këtë obligohet Ministra e Shëndetësisë që t’i japë shërbim”, tha ai.

Korenica shton se ky ligj është miratu për shkak të mos ketë martesa të afërta të një gjaku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat