Gruaja e Memli Krasniqit: Burri dhe gruaja, dy armiq në një jastek

Aktuale

Gruaja e Memli Krasniqit: Burri dhe gruaja, dy armiq në një jastek

Nga: H.O. Më: 17 prill 2024 Në ora: 21:37
Memli Krasniqi me bashkeshorten

Edhe Meliza Krasniqi, bashkëshortja e Memli Krasniqi ka dënuar vrasjen e fundit në Kosovë, kur një grua nga Peja mbeti e vdekur nga bashkëshorti i saj.

Madje ajo ka cituar një idiomë popullore “Burri dhe gruaja, dy armiq në një jastek”.

Sipas saj, jeta e gruas nuk ka vlejtë as dikur me kanun e as tani me ligj.

Postimi i plotë:

Idioma popullore paradoksale “Burri dhe gruaja, dy armiq në një jastek” sot po jetësohet çdo ditë!

Njëkohësisht vet thania tregon se origjina është e kahmotshme, se jeta e gruas nuk ka vlejt “pesë pare” as me kanun dikur as me ligj sot.

Çfarë tragjedie! 💔

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat