Kërstiq shpalos informata: Opozitarë e gazetarë, janë cak i BIA-s së Serbisë në kufi!

Aktuale

Kërstiq shpalos informata: Opozitarë e gazetarë, janë cak i BIA-s së Serbisë në kufi!

Më: 17 prill 2024 Në ora: 22:31
Branislav Kërstiq

Gazetari serb nga veriu i Kosovës, Branislav Kërstiq mendon se bllokimi i autobusëve kosovar është justifikim para serbëve për humbjen në Strasbourg.

Kërstiq e ka fajësuar presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq për këtë vendim.

Ai ka thënë se opozitarë dhe gazetarë janë cak i BIA-së së Serbisë në kufti.

“Ne e dimë që aktivistët opozitarë, gazetarë dhe pjesëtarë të disa partitive opozitare janë cak i BIA-së serbe në kufi kur të dalin nga Kosova”, ka thënë Kërstiq.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat