Beqa: Nuk e di misionin e kujt po e kryen VV-ja në krye me Kurtin për fushatën në Maqedoninë e Veriut

Aktuale

Beqa: Nuk e di misionin e kujt po e kryen VV-ja në krye me Kurtin për fushatën në Maqedoninë e Veriut

Më: 20 prill 2024 Në ora: 10:36
Hajdar Beqa

Kritika, partia në pushtet për prezencën në fushatën elektorale të partisë VLAN në Maqedoninë Veriore ka marr nga opozita.

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa ka deklaruar se nuk ka dijeni se VV-ja me Kurtin misionin e kujt po e kryejnë për këtë fushatë.

Beqa e ka vlerësuar veprim jo të duhur përkrahjen e një anshme të Kurtit.

Ai thotë se ndihma e Vetëvendosjes në Maqedoni do të shkojë huq.

“Është veprim jo i duhur e aq më shumë njëanshëm kur shkon atje dhe bëhet kundër njerëzve që kanë shumë vlera. Nuk e di misionin e kujt janë duke e kryer Vetëvendosja në krye me Kurtin, gjest i pahijshëm. Një fjalë e popullit ju përshtatët e kanë bërë fetë në Kosovë e po shkojë me rregullu në komshi. Veç dëme kanë me i bërë atyre që tentojnë me ju ndihmuar VV-ja”, deklaroi Beqa.

Prezenca e Kurtit në Maqedoni në prag të zgjedhjeve nuk do të ndikojë për mirë, sipas Beqës.

Deputeti i PDK-së vlerëson se kryeministri Kurti asnjë punë nuk ka realizuar në vendin e tij.

“Kurti edhe më herët kur u përzieke në Shqipëri e ka marr faturën por edhe në Maqedoni do ta merr faturën se qytetarët njëherë i mashtroi gjithë jetën nuk mundët në Shqipëri nuk pati mundësi edhe në Maqedoni nuk do të ketë. Kurti po mshefët mbas kauzave të rrejshme se asnjë punë nuk po e realizon në Kosovë as në ekonomi as siguri as integrim të vendit”, u shpreh Beqa.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat