Kurti në Berlin më 25 prill, gazetari gjerman zbulon agjendën: Prisni zhvillime!

Aktuale

Kurti në Berlin më 25 prill, gazetari gjerman zbulon agjendën: Prisni zhvillime!

Më: 20 prill 2024 Në ora: 12:25
Albin Kurti

Gazetari gjerman, Michael Martens, ka thënë se kryeministri Albin Kurti do të shkojë në Berlin më 25 prill në një organizim të fondacionit Bertelsmann Stiftung në një ngjarje të Bundestagut.

Ai tha se temë diskutimi do të jetë anëtarësimi i Kosovës në Këshill të Europës.

“Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po vjen në Berlin të enjten (25 prill) për të folur në fondacionin Bertelsmann Stiftung në një event në Bundestagun gjerman dhe bashkëbiseduesve të tjerë.

Kosovo's Prime Minister Albin Kurti is coming to Berlin on Thursday (April 25th) to speak at the @BertelsmannSt foundation, at an event in the 🇩🇪 Bundestag & to other interlocutors. Topic: Kosovo's membership in the Council of Europe and the way forward. Expect developments.

Tema: Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës dhe rruga përpara. Prisni zhvillime”, ka shkruar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat