Rrëfen Nasim Haradinaj, akuzon babain e Kelmendit: “Burrë ma të keq s’ka pas as s’mundet me pas as sot...”

Aktuale

Rrëfen Nasim Haradinaj, akuzon babain e Kelmendit: “Burrë ma të keq s’ka pas as s’mundet me pas as sot...”

Nga: A.SH Më: 28 maj 2024 Në ora: 00:33
Nasim Haradinaj

Nasim Haradinaj ka rrëfyer vështirësit  e tij gjatë peridhuës e vitit 1981

Haradinaj ndër tjera përmend torturat serbe në atë kohë si i mitur që kishte qenë dhe gjykimin e tij, që e kishte bërë babai i gazetarit Adriatik Kelmendit.

Haradinaj thotë se “zëvendësprokuror u kanë babi i qitij pedagogit, që man intervsita Adridatik Kelmendit, burrë ma të keq s’ka pas as s’mundet me pas as sot...”, thotë mes tjerash Haradinaj.

Derisa, deputeti i Lëvizjes Vetëvendojse, Enver Dugolli ka shpërnarë videon, duke thënë se “e vërtetë është kjo që po thotë Nasimi...”,

“Edhe pse nuk kemi folur thuaje aspak për atë periudhë kohore (viti 1981), e vërtetë është kjo që po thotë Nasimi...”, shkruan deputeti Dugolli.

Image
Shkrimi i deputetit Dugolli
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat