Abazi akuzon qeverinë se ka kopjuar llogon e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Aktuale

Abazi akuzon qeverinë se ka kopjuar llogon e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Më: 30 maj 2024 Në ora: 16:00
Haki Abazi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haki Abazi, e ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se e ka kopjuar llogon zyrtare e cila do të përdoret si simbol për nder të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Sipas tij, kjo llogo është marrë nga muri i një nga restorantet e kryeqytetit.

Postimi i plotë:

Kreativitet i limituar! Kjo logo për 25 Vjetorin është e kopjuar nga muri dhe motivet i restaurantit “Bukë e Zemër”! A thua kush është kopjuesi dhe pse pikërisht kjo…

Kryeministri nuk ka lejuar që të formohet komisioni parlamentar hetimor për rastin e rezervave shtetrore !

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat