Eksplozivë, armë e municione të kapura në veri të vendit – Ministri Sveçla publikon fotografitë

Aktuale

Eksplozivë, armë e municione të kapura në veri të vendit – Ministri Sveçla publikon fotografitë

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 20:30
Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar armatimin që u konfiskua sot në veri të Kosovës.

Svecla ka publikuar disa fotografi ku shihen eksplozivë, armë dhe municione.

Ai tha se kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend.

“Sot, më shumë eksplozivë, armë dhe municione u konfiskuan edhe një herë në veri falë forcave tona vigjilente të sigurisë dhe rritjes së bashkëpunimit me qytetarët tanë në veri.

Kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat