Osmani në Zvicër takon presidentin malazez, bisedojnë për rëndësinë e mbrojtjes së paqes

Aktuale

Osmani në Zvicër takon presidentin malazez, bisedojnë për rëndësinë e mbrojtjes së paqes

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 12:04
Foto nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjendet në Zvicër në kuadër të Samitit të Paqes për Ukrainën.

Atje, e para e vendit u takua me homologun e saj nga Mali i Zi, Jakov Milatoviq, me të cilin diskutuan për rëndësinë e aleancave dhe koordinimit në mbrojtje të demokracisë dhe paqes.

Kështu bëri të ditur Osmani përmes një postimi në Facebook.

Shkrimi në Facebook:

Në kuadër të Samitit të Paqës për Ukrainën, me Presidentin e Malit të Zi, Jakov Milatović diskutuam për rëndësinë e aleancave dhe koordinimit në mbrojtje të demokracisë dhe paqes.  

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat