“Nderojmë guximin e tyre”, Maqedonci e Zemaj vizitojnë ekspozitën ku paraqiten gratë luftëtare të Ukrainës

Aktuale

“Nderojmë guximin e tyre”, Maqedonci e Zemaj vizitojnë ekspozitën ku paraqiten gratë luftëtare të Ukrainës

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 19:04
Foto nga vendi i ngjarjes

Përfaqësuesi i Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, ambasadori Astrit Zemaj dhe ministri i Mbrojtjes, Ejuop Maqedonci kanë vizituar ekspozitën “ArmWomenNow”.

E ku paraqiten gratë që kanë luftuar në ushtrinë e Ukrainës në luftën kundër Rusisë.

Zemaj në një postim në platformën “X”, ka thënë se nderojnë guximin e grave ukrainase ushtarake për të mbrojtur vendin e tyre.

Kjo ekspozitë është e hapur në zyret e NATO-s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat