Presidentja Osmani takon zëvendëspresidenten amerikane, ja mesazhi që ia përcolli asaj

Aktuale

Presidentja Osmani takon zëvendëspresidenten amerikane, ja mesazhi që ia përcolli asaj

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 20:50
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kamala Harris.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris.

Osmani ka thënë se zëvendëspresidentes Harris i përcolli mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë tonë të përjetshme.

“Me Zëvendës Presidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris.

I përcolla mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë tonë të përjetshme!”, ka thënë ajo.

Postimi i plotë

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat