​Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë amerikane

Aktuale

​Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë amerikane

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 21:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në Kolegjin e Komandës dhe Shtabit të Përgjithshëm (CGSC) të Ushtrisë amerikane.

CSGS ndodhet në një nga bazat ushtarake më të mëdha amerikan në Evropë – Grafenwohr të Gjermanisë.

Kursi kishte për qëllim të përgatisë oficerë kompetentë dhe fleksibil për detyra dhe komandim në nivelin operacional dhe strategjik, ka shkruar Forca e Sigurisë së Kosovës në një postim në Facebook. 

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat