Latifi: Kulti i Kurtit u krijua nga ata që sot bërtasin kundër tij, prandaj është komod

Aktuale

Latifi: Kulti i Kurtit u krijua nga ata që sot bërtasin kundër tij, prandaj është komod

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 23:26
Blerim Latifi

Analisti politik e profesori Blerim Latifi ka thënë se kulti i Albin Kurti është ndërtuar pikërisht nga ata që tash sipas tij bërtasin tash kundër kurtit.

Prandaj ai është komod e nuk shqetësohet nga kritika e tyre, sipas Latifit.

“Kritikuesit më të ashpër të Kurtit janë njerëzit që me vite kanë punu me ndërtu kultin e tij. Shumica absolute e atyre sot që nëpër studio bërtasin kundër Kuritt janë njerëz që në periudha të ndryshme e kanë qit një tullë në kultin e tij politik.

Për atë Kurti ndihet komod, dhe nuk shqetësohet për kritikën e tyre”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat