Punimet në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, Durmishi: Po ecin me ritme të shpejta

Aktuale

Punimet në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, Durmishi: Po ecin me ritme të shpejta

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 15:04
Rruga Mitrovicë-Prishtinë

Zëvendësministrit i Mjedisit, Hysen Durimishi ka bërë sot të ditur se punimet në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, po ecin me ritme të shpejta, ku po punohet çdo ditë.

Durmishi në një postim në Facebook shkruan se kjo rrugë ka një rëndësi të veçantë.

“Punimet në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, po ecin me ritme të shpejta, ku po punohet çdo ditë.

Kjo rrugë ka një rëndësi të veçantë pasi është rrugë e cila përballon një fluks të lartë lëvizjeje, dhe ka rëndësi të veçantë pasi është rrugë që lidh qytete e fshatra të vendin tonë”, shkruan ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat