Kush është gruaja që po i qëndron afër kryeministrit Kurti në shumë ngjarje brenda dhe jashtë vendit?

Aktuale

Kush është gruaja që po i qëndron afër kryeministrit Kurti në shumë ngjarje brenda dhe jashtë vendit?

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 08:40
Daulina Osmani dhe Albin Kurti

Nuk bëhet fjalë për Dejona Mihalin. Për dallim nga kjo e fundit e cila i ka shmangur daljet para kamerave dhe angazhimit publik në Kosovë, një grua tjetër po i qëndron në krah, kudo që po shkon kryeministrit të vendit, Albin Kurti.

Daulina Osmani – zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit mund të jetë ndoshta personi më i shpeshtë që mund ta shihni në fotografitë e kryeministrit Kurti. Madje, në aktivitet kulturore-sportive ku do duhej të ishte ministri Hajrullah Çeku, në vend të tij është e pranishme zëvendësja, Daulina Osmani.

Së fundmi, Daulina Osmani ka shkuar me kryeministrin Kurti në Hamburg të Gjermanisë për ta shikuar ndeshjen mes Shqipërisë dhe Kroacisë.

Daulina ishte prezente edhe kur Shqipëria luajti kundër Italisë.

Ndeshja u përcoll nga Kosova, në Ballkonin e Hapur tek ndërtesa e Qeverisë.

Këto janë vetëm dy ngjarjet më të fundit që Daulina ishte prezente.

Më poshtë gjeni fotografitë që tregojnë se Daulina Osmani është person i besueshëm tek Kurti dhe se gati në çdo event e ka pranë vetës atë.

Image
Daulina Osmani dhe Albin Kurti
Image
Daulina Osmani dhe Albin Kurti
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat