Hyseni i LDK-së: Rruga Podujevë-Prishtinë nuk do të përfundojë në mandatin e Qeverisë “Kurti”

Aktuale

Hyseni i LDK-së: Rruga Podujevë-Prishtinë nuk do të përfundojë në mandatin e Qeverisë “Kurti”

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 08:58
Ekrem Hyseni

Ish-kandidati për kryetar të Podujevës, njëherësh kryetar i degës së LDK-së në këtë komunë, Ekrem Hyseni, ka thënë se punimet në këtë rrugë gjatë verës do të shkaktojnë kaos.

“Deri sot janë shkelë dy afatate që do të përfundojnë, dhe tash kur janë pushimet verore do të jetë një kaos i madh, por edhe ata që qarkullojnë në rrugën Prishtinë-Podujevë ose të tjerët që e përdorin këtë rrugë”.

Hyseni thotë se kjo rrugë nuk do të përfundojë në mandatin e Kurtit.

Ai e vlerësoi këtë projekt mashtrim të radhës të qeverisjes aktuale.

“Ky është premtim që nuk është mbajt, nga kryeministri, kryetari i komunës e nga ministri që janë të një subjekti politik dhe këtij projekti nuk i shihet fundi. As në këtë afat nuk do të mund të përfundoj ky projekt dhe do të mbetët pjesë e mashtrimeve të radhës”, thotë Hyseni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat