Pamje përrallore 

Alpinizem

Pamje përrallore 

Më: 8 maj 2024 Në ora: 12:20
Maja e Vajushës

Këtë të diele më 12 maj duke filluar në orën 05:30 të mëngjesit, “Hikingnjeri” do të organizojë ecjen në Majën e Vajushës 2059 metra me qasje nga bjeshkët përrallore të Grebajës në Mal të Zi.

“Do të keni rastin ta përjetoni bjeshkën madhështore të egër por shumë të bukur të Grebajes, Majës së Vajushës.

Do të mahniteni me bjeshkët pa fund të majeve të thepisura të Bjeshkëve të Nemuna në Mal të Zi dhe Shqipëri.

Ecja zgjate rreth 12 kilometra lartë e poshtë (4 orë lartë dhe 3 orë poshtë) dhe është e përshtatshme edhe për fillestarë”, njofton “Hikingnjeri”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat