Vesa Vuniqi prezanton Programin e vetëm të Auditimi të Pajisjeve Mjekësore në New Mexico të Meksikës

Amerika

Vesa Vuniqi prezanton Programin e vetëm të Auditimi të Pajisjeve Mjekësore në New Mexico të Meksikës

Nga: M.H. Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 14:45
Vesa Vuniqi

Specialistja e Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Zyrën e FDA në Amerikën Latine, si dhe diplomatja e shtetit, Vesa Vuniqi përmes një shkrimi në Twiter prezantoi Programin e vetëm të Auditimit të Pajisjeve Mjekësore.

Ajo tregoi ky Program ofron njohje dhe akreditim nga Autoritet Rregullative të pesë vendeve, përcjell “Bota sot”.

Këto pesë vende janë, SHBA-të, Kannada, Brazili, Japonia dhe Britania.

Postimi i plotë

Vesa Vuniqi prezenton në New Mexico Programin e vetëm të Auditimit të Pajisjeve Mjekësore (MDSAP) qe ofron njohje dhe akreditim nga Autoritetet Rregullative të pesë vendeve anëtare (SHBA, Kannada, Brazili, Japonia dhe Britania)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat