I nguli thikën nënës së tij/ Flet i riu shqiptar në SHBA

Amerika

I nguli thikën nënës së tij/ Flet i riu shqiptar në SHBA

Më: 5 janar 2022 Në ora: 00:39
Emiljano Domi

Ka dhënë dëshminë e tij në polici, i riu shqiptar që qëlloi me thikë të ëmën natën e ndërrimit të viteve.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku 25-vjeçari Emiljano Domi tregoi se donte ta vriste të ëmën pasi ajo kishte qeshur me të.

Por në fakt bëhet fjalë për një arsye shumë banale, pasi e ëma kishte qeshur kur ai i ishte ankuar se pse ia kishte lëvizur xhaketën e tij nga dhoma e ndenjes.

Pasi e kishte shtrirë përtokë Domi kishte marrë thikën e kuzhinës dhe ia kishte ngulur egërsisht thikën pas shpine.

Domi ka thënë se qëllimi i tij që “ta vriste atë”. Më pasi ai ishte larguar nga shtëpia duke menduar se e “kishte lënë të vdekur”.

Por 43 vjeçarja arriti t’u mbijetojë plagëve pasi u mjekua edhe në spital. Ndërkaq, Domi kishte shkuar në një furrë buke në Garfield ku punon i ati i tij duke i kërkuar këtij të fundit para për benzinë. Kjo e bëri të atin të dyshonte duke telefonuar më parë gruan e tij dhe më pas policinë, shkruajnë mediat amerikane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat