Manastir, ekspozitë e artistëve nga Turqia dhe Maqedonia - Bota Sot
Manastir, ekspozitë e artistëve nga Turqia dhe Maqedonia

Art

E hënë, 19 nëntor 2018

Manastir, ekspozitë e artistëve nga Turqia dhe Maqedonia

Më: 3 qershor 2017 Në ora: 10:29
Ekspozita

Shoqata e artistëve – Manastir dhe akadamia e arteve nga Eskisehir pranë Universitetit Anadolu në Turqi, mbrëmë në Muzeun e Manastirit mbajtën ekspozitë të përbashkët me titull “Shprehje artistësh”.

Bëhet fjalë për vepra arti, skulptura, pjesë nga mermeri dhe druri dhe krijime tjera të dhjetë autorëve nga Turqia dhe 11 nga Maqedonia.

Këtë ekspozitë e kanë mbështetur shoqatat e artisëve në Manastir, Muzeu i Manastirit dhe disa shoqata tjera.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test