Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë trajneri i njohur i ekipit kombëtar

Atletika

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë trajneri i njohur i ekipit kombëtar

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 19:01
Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë trajneri i njohur i ekipit kombëtar

Është ndarë nga jeta trajneri i ekipit kombëtar përgjatë viteve 80-90, Shpëtim Merkola.

Lajmin për këtë humbje të madhe në botën e sportit, e ka bërë me dije kreu i Federatës Shqiptare të Atletikës Gjergj Ruli.

Përmes një njoftimi publik, Ruli i shpreh në emër të tij dhe të Federatës Shqiptare të Atletikës ngushëllime familjarëve dhe të gjithë dashamirësve të sportit.

“Eshtë  ndarë nga jeta Shpëtim Merkola tranjer i ekipit kombëtar gjatë viteve 80-90. Federata shqiptare e atletikës ngushëllon familjen dhe njofton komunitetin e sportit për këtë humbje të madhe. Me respekt Gjergj Ruli”, shkruan Ruli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat