Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Atletika

Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Më: 15 korrik 2021 Në ora: 11:48
Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Atleti Muhamet Ramadani është kualifikuar si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20 të që po mbahet në Talin të Estonisë.

Atleti ynë zuri vendin e parë në hedhjen e gjylës 6 kilogramë.

Rezultati i tij ishte 19.80 metra.

I urojmë fat dhe suksese Ramadanit në finalen e sotme, që nis prej orës 16:50, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat