Ramadani bëri histori

Atletika

Ramadani bëri histori

Më: 16 korrik 2021 Në ora: 20:45
Ramadani bëri histori

Sot në Talin të Estonisë u mbajt ceremonia e ndarjes se medaljeve për triumfuesit e hedhjes së gjyles ku atleti ynë Muhamed Ramadani u stolis me medaljen e artë në Kampion i Evropës në grupmoshën U20.

Muhamet Ramadani gjatë pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian për grupmoshën U20 edhe përkundër se nuk kishte favorit, ai që nga hedhja e raundit të parë arriti që të hedhë gjylen në distancë prej 19.80m por e cili ishte e mjaftueshme për të arritur medaljen e artë.

Ramadani vuri rekord shtetëror ku në hedhjen e tij të fundit arriti distancë prej 19.92 metra.

Ramadani bëri histori pasi që është atleti i parë i cili stoliset me medalje të artë në Kampionatin Evropian.

Në ceremoninë e ndarjes së shpërblimeve ishte edhe Kryetari i Federatës së Atletikës z. Halil Sylejmani i cili ndau medaljet për tre fituesit në hedhjen e gjyles.

Muhamet Ramadani u shpreh i lumtur në që arriti ti sjell medalje Kosovës nga Kampionati Evropian dhe shfrytëzoi rastin ti falënderoj të gjithë ata që e mbështeten çdo herë falënderoj familjen, Federatën Atletike të Kosovës por në veçanti falënderoj të gjithë shqiptarët duke mos e harruar dhe babait tim - i cili është gjithashtu trajneri im personal z. Shaban Ramadani

Atletin Muhamet Ramadani tani e pret Kampionati Botëror U20 në Nairobi muajin e ardhshëm dhe shpreson shumë se nga Kampionatin Botëror U20 të kthehet me medalje të artë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat