Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Atletika

Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Nga: K.G. Më: 18 gusht 2021 Në ora: 11:28
Ramadani kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Federata Atletike e Kosovës konfirmon lajmin e madh për atletin Muhamet Ramadani.

Ai është kualifikuar në finalen e madhe të Kampionatit Botëror në hedhjen e gjyles.  

"Sot në orët e hershme të mëngjesit u mbajtën kualifikimet në Kampionatin Botëror U20 në hedhjen e gjyles atleti Muhamet Ramdani arriti të kualifikohet në finalen e Kampionatin Botëror U20,

Finalja e do të mbahet nesër prej orës 14:20

I urojmë më shumë fat dhe suksese atletit tonë në finalen", shkruan në faqen e Federatës Atletikes të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat