Muhamet Ramadani lartëson Kosovën, fiton të argjendtën në Kupën Evropiane 

Atletika

Muhamet Ramadani lartëson Kosovën, fiton të argjendtën në Kupën Evropiane 

Nga: K.G. Më: 13 mars 2022 Në ora: 14:35
Muhamet Ramadani lartëson Kosovën, fiton të argjendtën në Kupën Evropiane 

Edhe një sukses i madh për Kosovës. Atleti Muhamet Ramadani ka shënuar rezultat fantastik në Kupën Evropiane.

Krenaria e atletikës dhe e Kosovës, vazhdon me suksese.  

“Atleti Muhamet Ramadani fitoi medaljen e argjendtë në Kupën Evropiane të Atletikës në hedhje për U-23, që po mbahet në Leiria të Portugalisë.

Ai hodhi gjylën 7 kg. 18.60 metra”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Kryetari i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani, e uron për suksesin, duke thënë se është një sukses i madh dhe fryt i kësaj është edhe puna që po bëhet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat