Tirron Mamusha për Gjysmëmaratonën e Ohrit: Garë e vështirë 

Atletika

Tirron Mamusha për Gjysmëmaratonën e Ohrit: Garë e vështirë 

Nga: K. Goca Më: 7 qershor 2022 Në ora: 12:42
Tirron Mamusha për Gjysmëmaratonën e Ohrit: Garë e vështirë 

Atleti nga Gjakova, Tirron Mamusha, po tregon formë të mirë në shtigje të gjata.

Mamusha tregoi edhe një herë formën e tij, kësaj radhe në Gjysmëmaratonën e Ohrit.  

Ai e pranon se ka qenë garë e vështirë për një arsye.

Image

“Ishte garë e vështirë, ka qenë garë më shumë përpjetëse gjithashtu me të vështirë e bëri edhe koha e nxehtë”, thotë Mamusha për gazetën “Bota sot”.

Ai së bashku me ekipin “Green Team” vrapuam në Gjysmmaratonen e Ohrit dhe shtegun 5 kilometra.
Mamusha arriti të zë vendin e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat