Kosova synon medalje në Kampionatin Ballkanik 

Atletika

Kosova synon medalje në Kampionatin Ballkanik 

Nga: K.G. Më: 11 qershor 2022 Në ora: 22:12
Kosova synon medalje në Kampionatin Ballkanik 

Kombëtarja e Kosovës synon medalje në Kampionatin Ballkanik U-18 në atletikë, që do të mbahet nesër në Tivar të Malit të Zi.

Atletët janë mirë të përgatitur dhe në secilën disiplinë, qoftë vrapuese qoftë teknike, kërkojnë më të mirën.

Halil Sylejmani, president i Federatës së Atletikës së Kosovës, beson e shpreson në paraqitje sa më të mirë dhe të kthehen me rezultate dinjitoze nga Tivari. 

“Federata Atletike e Kosovës me atletët Junior (U-18) do të përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Ballkanik të Atletikës me  tetë atlet, 6 meshkuj dhe 2 femra.

Atletët tanë që do e përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Ballkanik janë: Olti Bytyqi në disiplinën 800 metra, Ezan Kryeziu në disiplinën 800 metra, Enis Bytyqi (400 metra), Emine Januzi (100 metra), Delvinë Hajdari (100 metra), Albian Kuqi (hedhja e gjyles), Amel Abazoviq (hedhja e diskut) dhe Ibush Ademi (kërcim së gjati), njofton Federata e Atletikës së Kosovës.
.
Ekipi i Kosovës është në përbërje të kryetarit Halil Sylejmani,  udhëheqësi i ekipit Adrian Mazreku, trajnerët: Kadri Shala dhe Faik Baliq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat