Sara Susuri la pas serben

Atletika

Sara Susuri la pas serben

Nga: K. Goca Më: 15 qershor 2022 Në ora: 15:52
Sara Susuri la pas serben

Atletja e talentuar e klubit të atletikës së Prizrenit, Sara Susuri, anëtare e Kombëtares së Kosovës, ka shënuar edhe një sukses të madh, kësaj radhe në garën ballkanike për shkollat e mesme, që u mbajt në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Sara ndihet krenare që triumfoi në disiplinën e 100 metrave, duke e lënë pas serben dhe garuesen nga Mali i Zi. 

“Jam shumë e lumtur për këtë sukses.

Kam pas shumë emocione dhe jam ndje vërtet mirë.  

Një garë e fortë, për mua ka qenë kënaqësi e madhe që zura vendin e parë në disiplinën time, duke e lartësuar edhe shtetin e Kosovës”, tha Sara për gazetën kombëtare “Bota sot”,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat