Gresa: Jam vajza më e vogël në familje por më fatlume! 

Atletika

Gresa: Jam vajza më e vogël në familje por më fatlume! 

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 15:39
Gresa: Jam vajza më e vogël në familje por më fatlume! 

Atletja më e mirë në Kosovë, Gresa Bakraçi, përgatitet për garën e madhe përkatësisht Lojërat Mesdhetare, të cilat do të mbahen nga data 25 qershor e deri me 7 korrik në Oran të Algjerisë!

Gresa është kthye në familje, duke shprehur lumturinë e saj për befasinë që iu bë por edhe për suksesin e madh në Kampionatin Ballkanik, e cila fitoi medaljen e bronztë në disiplinën 3000 metra.

Gresa është motra e tretë, më e vogla në familje.

“Mbrëmë në orët e vona të natës, pas arritjes time nga Rumania me medalje ballkanike, befasia e familjes time për suksesin më të madh në karrierën time sportiv.

Image

Pritja për Gresën

Kam mbi 6 muaj që jam larg familjes duke u munduar të jap maksimumin tim për t’i realizuar qëllimet e mija.

Kjo është profesioni dhe pasioni im, pra të vrapoj sa më shpejtë që mundem, dhe malli që ndaj për familjen i afrohet shumë lodhjes që bëjë dita ditës por kur rikthehem në këtë mënyrë në shtëpin time është gjëja më e bukur që mund të përjetojë një sportiste.

Faleminderit shumë familja ime për durimin, besimin dhe dashurin që më jepni pa u lodhur kurrë.

Jam vajza më e vogël në familje por vërtet më fatlume me çfarë kulture jam rritur”, ka shkruar Gresa në profilin e saj në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat