Kastrati atletëve të Malishevës: Mbështetja institucionale nuk do të mungoi asnjëherë

Atletika

Kastrati atletëve të Malishevës: Mbështetja institucionale nuk do të mungoi asnjëherë

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 19:29
Kastrati atletëve të Malishevës: Mbështetja institucionale nuk do të mungoi asnjëherë

Kryetari  i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati ka pritur kampionin ballkanik, atletin malishevas, Enis Bytyqin, pas suksesit të arritur në Kampionatin Ballkanik U-18, të mbajtur në Tivar të Malit të Zi, ku atleti Enis Bytyqi, në këtë kampionat fitoi medaljen e artë në disiplinën 400 metra vrapim. 

Kastrati e përgëzoi Bytyqin për suksesin e arritur, duke i uruar fat dhe suksese edhe në garat e ardhshme ndërkombëtare njëherit tha se , 

''Ju sportistët jeni përfaqësimi më dinjitozë i komunës sonë dhe shtetit të Republikës së Kosovës, prandaj mbështetja institucionale nuk do të mungoi asnjëherë'', përfundoi Kastrati.

Trajneri i atleti Bytyqi, Adrian Mazreku foli për Ballkanikun, sfidat dhe garat e radhës siç është, Kampionati Evropian që do mbahet në Izrael me 4 shtator.

Ky kampionat i  Ballkanikut ishte organizuar nga Federata Atletike e Serbisë, e cila shkaku i  Republikës së Kosovës, organizimin e  kishte transferuar në Mal të Zi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat